26
ژوئن

بهترین سایت های تولید محتوا را بشناسیم

محتوا، محتوا و محتوا. عبارتی که در اگر در دنیای وب و اینترنت فعالیت دارید هر لحظه با آن دست‌ و‌ پنجه نرم می‌کنید و شاید حتی برایتان به یک مشغله ذهنی تبدیل شده باشد. چرا؟ چون که تفاوت حضور سایت و یا وبلاگ شما در صفحه اول جستجوی گوگل‌ و یا سیزدهم آن، به همین محتوا بستگی دارد. سایت های تولید محتوا ، شرکت ها و تیم های زیادی در این زمینه به دلیل اهمیتی که این روز ها محتوا پیدا کرده است، در این زمینه فعالیت می کنند. برای همین کانتونا تصمیم دارد تا بیشتر در این زمینه و شناخت بهترین سایت تولید محتوا شما را راهنمایی کند.

چگونه محتوا را ضربه‌فنی کنیم؟

شما دو راه در پیش‌رو دارید. اول اینکه خودتان دست بکار شوید و اقدام به تالیف محتوا کنید که خب مطمئنا نیازمند دانش و مهارت در این زمینه است و از همه مهم‌تر تلاش خودتان. راه دوم‌، صرف هزینه تولید محتوا  و سپردن روند تولید محتوای سایت‌تان به افراد و تیم های ماهر و حرفه ای است که شاید نسبت به راه‌حل اول کمی بیشتر تضمین‌شده باشد.

محتوا حرفه‌ای و سایت تولید محتوا

اگر شما تا حالا محتوانویسی انجام نداده‌اید و یا تازه‌کار هستید، بهتر است این کار را به حرفه‌ای‌ها بسپارید. دلیلش هم واضح است. چون این افراد دانش‌آموخته این حرفه هستند و با تمام تکنیک‌ها و حتی کلک‌هایی که به راحتی بتواند رتبه سایت‌تان را افزایش دهد،‌ آشنا هستند. بنابراین شما می‌توانید موضوع خود، کلید‌واژه و یا حتی استراژی محتوای درخواستی‌تان را در اختیار آن‌ها قرار دهید و در انتها یک محتوا خوش‌ساخت و مهندسی‌شده تحویل بگیرید.

این شرکت‌ها، به بخش‌های گوناگون تقسیم ‌می‌شوند. گروهی کار تولید محتوا متنی را بر‌عهده دارند،‌ گروهی دیگر مشغول به ساخت گرافیک‌های حرفه‌ای و تصویر‌پردازی هستند و افرادی به تولید محتوا صوتی و ویدیویی می‌پردازند و از تمام این‌ها مهم‌تر،‌ در بخش کارشناسی محتوا،‌ کارشناسان و زبده‌های این عرصه به ارزیابی کار نهایی می‌پردازند‌ که تاییدیه‌ی بخش ویرایش را گرفته است. در این قسمت محتوای نهایی از نظر تطابق با معیار‌های یک محتوای استاندارد سنجیده شده و سپس در صورت تایید، اگر کار مطابق معیار‌های درخواستی سفارش‌دهنده باشد، کار آماده تحویل است. در صورتی که در هر یک از این قسمت‌ها و در ارزیابی‌های صورت گرفته، نقصی یافت شود نوشته را ارجاع می‌دهند تا نقص ها رفع شود و محتوا بتواند تمام معیار‌ها را پاس کند.

همانطورکه مشاهده می‌کنید تک تک قدم‌های تالیف در یک شرکت تولید محتوا حساب‌شده و دقیق است تا بتواند علاوه بر اینکه سفارش را تمام و کمال مطابق درخواست مشتری به او تحویل دهند. محتوا را مطابق معیار‌های یک محتوا سئو شده (SEO Content) تولید کنند تا توانایی ارتقا رتبه سایت را دارا باشد. بنابراین دیگر نگران این نخواهید بود که سایت و یا وبلاگتان مانند هزاران هزار سایت دیگر محتوا نامناسب و تکراری و خسته کننده داشته باشد. بلکه اطمینان خاطر خواهید داشت که با یک محتوا خوش‌ساخت و دلپذیر به استقبال مخاطبان می‌روید.

تولید محتوا سایت

 

شرکت‌های تولید محتوا

عموما شرکت ها و سایت ها تولید محتوا به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  1. شرکت‌هایی که به صورت حضوری سفارش‌ها را دریافت می‌کنند و تحویل می‌دهند.
  2. شرکت‌هایی که باید برای ثبت سفارش از سایت آن‌ها استفاده کنید.
  3. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

البته گروهی هم هستند که بصورت دورکاری به تولید مشغول هستند که به آنها فریلنسر‌ می‌گویند.

شیوه کار آسان است. شما درخواست محتوا می‌دهید که شامل تعداد حروف و موضوع و… می‌شود. البته در سایت تولید محتوا می‌توانید نمونه کارهایی را مشاهده کرده و سپس اقدام به ثبت سفارش کنید.

در صورتی که هنوز برای سایت‌تان محتوای مناسب و جذاب پیدا نکرده‌اید، برای تولید محتوا متنی ، تصویریی، گرافیکی و ویدیویی کار را به کاردان بسپارید و به تیم خلاق کانتونا اعتماد کنید.